کانکس گرمخانه , راهنمای خرید کانکس گرمخانه دست دوم و نو

کانکس گرمخانه , راهنمای خرید کانکس گرمخانه دست دوم و نو , قیمت کانکس گرمخانه , گروه صنعتی ایرانا سازه  : کانکس های گرم خانه به آن دسته از کانکس هایی گفته می شود که از دو فضای اصلی و با دو بخش تشکیل شده است که یکی از بخش ها در ابعاد کوچکتر که وظیفه ی اصلی آن تامین کردن گرما و دیگری در ابعاد بزرگتر طراحی شده است که اصلی ترین وظایف آن خشک کردن محصولات کشاورزی اعم از تنباکو , چای و .. . این دسته از سازه ها از متعلقات متفاوت تری به نسبت سردخانه دارد علت آن هم این است که بایستی به طور مداوم در آن ها دما کنترل شود و برای تامین رطوبت فضا باید سیستم ها به صورت اتوماتیک و یا دستی انجام پذیرند .

کارکرد های کانکس گرمخانه

عملکرد سازه به این صورت است که ابتدا گرما از طریق مشعل تولید شده و آن بخش هایی که تعبیه شده اند را گرم نگه می دارد . بعد از آن از طریق سانتریفیوژ ( فن ) هوای گرم به داخل کانالی که به اتاق بزرگ وصل شده است هدایت می شود تا وظیفه ی اصلی خود که خشک کردن محصول است را انجام دهد . مورد بعدی که از اهمیت بالاتری برخوردار است محصول از رطوبت حاصل از تبخیر برخوردار است که باید کنترل شود . جهت جلوگیری از رطوبت حاصله به داخل کانکس از دمپرهای مخصوصی استفاده می شود که به قسمت بالایی دیوراه نصب می گردد و رطوبت را به بیرون منتقل می کند .

قیمت کانکس گرمخانه دست دوم

قیمت کانکس گرمخانه دست دوم

نکته

اگر دمپرها بیش از اندازه باز باشند سبب هدر رفتن گرما و بی کیفیتی محصول می شود . برای اینکه جلوی این مشکل را بگیریم باید دمپرها متصل به سیستم هوشمند شوند تا بتوان از طریق این سیستم ها میزان رطوبت موجود در فضا را شناسایی کرد و اگر رطوبت در فضا بیش از اندازه بود از طریق سنسورها به دمپرها فرمان داد و از این طربق راه خروج هوا باز می شود و زمانی که تشخیص داد رطوبت در حد مجاز خود است راه خروج هوا ار ببندد .

طراحی کانکس گرمخانه

مهمترین و اصلی ترین نکته ای که در ساخت و طراحی این سازه باید توجه کرد این است که این کانکس ها باید تحمل دمای بالایی در حدود تقریبا ۸۵ درجه را داشته باشد و اگر گرما در این حد بود دچار مشکل و آسیب نشود . در اتاق بزرگتر طبقه ها و قفسه هایی باید به کار گذاشته شوند تا بتوان محصولات را داخل آن ها جهت خشک شدن جای داد . گرمای مورد نیاز این سازه بایستی از طریق گاز تامین شود که فرق ندارد گاز شهری باشد یا مایع هرکدام که در دسترس بود و استفاده زا آن آسان بود می توان استفاده کرد . گرمای داخل سازه باید به صورت یکسان به کف کانکس نفوذ کند در غیر این صورت محصولی به دست می آید که غیر همگن است به طوری که محصولاتی که در قسمت پایین بوده اند به طور کامل خشک می شوند و دیگر محصولات که گرمای کمتری به آن ها برخورد کرده است مرطوب می مانند .

کانکس گرمخانه

کانکس گرمخانه

قیمت کانکس گرمخانه دست دوم و نو

مجموعه کانکس ایرانا سازه تولید کننده ی انواع کانکس در ابعاد , اندازه با کارکردهای گوناگون است که آماده ی ارائه خدمات خود به مشتریان عزیز است . جهت کسب اطلاعات بیشتر از قیمت کانکس گرمخانه , کانکس دست دوم گرمخانه , خرید کانکس با کارشناسان فروش مجموعه ایرانا سازه تماس بگیرید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید